Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 17.03.2014

Policjantka z komendy powiatowej w Jaworze, będąc po służbie, zatrzymała pijanego kierowcę – sprawcę kolizji drogowej. Tylko dzięki szybkiej reakcji i zjechaniu na pobocze, jej samochód uniknął zderzenia z piratem drogowym, który jechał całą szerokością jezdni. Chwilę później kierowca tego pojazdu stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna po kolizji usiłował uciec z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej pomiędzy Jaworem a Strzegomiem. Jadąca z rodziną policjantka w pewnym momencie zauważyła BMW poruszające się z przeciwnego kierunku całą szerokością jezdni. Tylko dzięki szybkiej reakcji i zjechaniu na pobocze, ich samochód uniknął zderzenia z piratem drogowym.

Chwilę później kierowca tego pojazdu stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Kiedy policjantka zawróciła i udała się do rozbitego BMW, żeby udzielić pomocy osobie lub osobom będącym w środku, zauważyła oddalającego się od tego samochodu mężczyznę. Próbował on uciec, kierując się przez pola do pobliskiego lasu.

Po krótkim pościgu, funkcjonariuszka dogoniła go i poinformowała mężczyznę, że jest policjantką. Kierujący nie zamierzał się poddać, dlatego interweniująca funkcjonariuszka musiała użyć wobec niego chwytów obezwładniających. O powyższym zdarzeniu policjantka telefonicznie powiadomiła dyżurnego pobliskiego komisariatu, a następnie przekazała ujętego mężczyznę funkcjonariuszom ze Strzegomia, przybyłym na miejsce.

Zatrzymanym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Strzegom. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony