Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane dwa skradzione samochody dostawcze

Data publikacji 17.03.2014

Dwa odzyskane samochody dostawcze oraz zatrzymany mężczyzna podejrzany o paserstwo kradzionych pojazdów, to efekt działań zgorzeleckich policjantów, wymierzonych w osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Na posesji należącej do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli skradzione kilka dni wcześniej dwa samochody dostawcze o wartości ponad 35 000 zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Funkcjonariusze operacyjni ze zgorzeleckiej Komendy Powiatowej Policji prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Efektem prowadzonych działań jest m.in. odzyskanie dwóch skradzionych samochodów dostawczych. W tej sprawie zatrzymany został także paser, 36-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Oba odzyskane auta zostały skradzione w jednej z miejscowości powiatu zgorzeleckiego, na początku marca bieżącego roku. Po zgłoszeniu o kradzieży, funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli poszukiwania skradzionych pojazdów. W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że mogą one znajdować się na terenie sąsiedniego powiatu.

Podczas przeszukania posesji należącej do 36-letniego mężczyzny, funkcjonariusze odnaleźli skradzione samochody o wartości ponad 35 tys. złotych. Zatrzymali także właściciela posesji, który usłyszał już zarzuty paserstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony