Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 17.03.2014

Wrocławscy policjanci pomogli kobiecie, która chciała targnąć się na własne życie, skacząc z mostu Milenijnego do Odry. Funkcjonariusze, widząc jak przechodzi za barierkę mostu, nie zastanawiali ani chwili - natychmiast podjęli interwencję i - rozmawiając z kobietą - odwiedli ją od tej decyzji. Uratowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło 15 marca 2014 roku. Tuż przed godziną 10.00 funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, patrolując okolice mostu Milenijnego, zauważyli kobietę, która przechodziła za bariery ochronne. Z uwagi na fakt, że kobieta znacznie wychylała się w stronę wody i istniało zagrożenie jej życia policjanci postanowili interweniować natychmiast. Funkcjonariusze podeszli bliżej i wtedy usłyszeli, że chce targnąć się na własne życie, skacząc z mostu do wody. Spokojnie rozmawiali z kobietą i odwiedli ją od tej decyzji.

Gdy 20-latka była już bezpieczna, wezwali pogotowie ratunkowe. Prowadząc dalej rozmowę, dowiedzieli się, że zamiary kobiety były poważne i chciała popełnić samobójstwo. Następnie została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy lekarskiej.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony