Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani

Data publikacji 17.03.2014

Szybkie i skuteczne działanie policjantów z komisariatu w Kostrzynie doprowadziło do zatrzymania dwóch mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, podejrzanych o usiłowanie kradzieży trzech samochodów. W jednym z nich spowodowali pożar.

Policjanci województwa lubuskiego nieustannie zwalczają przestępczość związaną z kradzieżami pojazdów. Swoją skuteczność potwierdzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kostrzynie n/Odrą, którzy w krótkim czasie od zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawców usiłowania kradzieży trzech pojazdów.

W nocy z soboty na niedzielę /15-16.03/ dyżurny komisariatu w Kostrzynie otrzymał informację o płonącym vw polo na osiedlu Słowiańskim. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, natychmiast rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Udało im się ustalić, że w okolicy podpalonego pojazdu widziani byli dwaj młodzi mężczyźni, których wcześniej zauważono w innym rejonie Kostrzyna. Prowadzone czynności przyniosły skutek, bowiem w rejonie os. Słowiańskiego zatrzymano 22- i 24-latka.

Jak przyznali, podczas usiłowania kradzieży vw polo doszło najprawdopodobniej do zwarcia i pojazd się zapalił. Pożar spowodował także uszkodzenie dwóch pojazdów stojących obok. Młodzi mężczyźni jeszcze tej samej nocy na terenie Kostrzyna, usiłowali także dokonać kradzieży renault rapid i audi 80. Za każdym razem wybijali szybę i dostawali się do środka, jednak żadnego z trzech pojazdów nie udało im się uruchomić. Zatrzymani mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego tłumaczyli, że samochodem chcieli wrócić do domu.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony