Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziona na Słowacji - odzyskana w Siedlcach

Data publikacji 17.03.2014

Siedleccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który na jednej ze stacji benzynowych skradł paliwo i nie płacąc próbował uciec. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna porusza się skradzioną na Słowacji dzień wcześniej skodą octavią.

W minioną sobotę dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez pracownika jednej ze stacji benzynowych znajdujących się przy drodze krajowej nr 2, że nieznany mu mężczyzna poruszający się skodą zatankował swoje auto i nie płacąc rachunku odjechał. Informujący o tym ruszył za nim swoim samochodem i na bieżąco przekazywał dyżurnemu, gdzie znajduje się uciekinier.

Wskazany pojazd został zatrzymany przez funkcjonariuszy na rondzie w Ujrzanowie. Początkowo siedzący za kierownicą auta nie chciał otworzyć policjantom drzwi samochodu, lecz po chwili policjanci dostali się do jego wnętrza i obezwładnili kierowcę. Podczas sprawdzania danych osoby i pojazdu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że skoda figuruje tam jako pojazd skradziony 14.03 na terenie Słowacji.

Zatrzymany mężczyzna, którym okazał się 32-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, osadzony został w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony