Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 17.03.2014

W sobotę (15 marca) policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego krośnieńskiej Policji uratowali z płonącego budynku 52-letniego mężczyznę.

W sobotę (15 marca) o godz. 4:10, policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego krośnieńskiej Policji, patrolując plac XI Pułku, zauważyli płomienie oraz gęsty dym wydobywający się przez okna opuszczonego budynku pokoszarowego. Podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia i w oczekiwaniu na Straż Pożarną, usłyszeli  kaszel dobiegający z wnętrza budynku. W trosce o życie i zdrowie ludzkie, bez zbędnej zwłoki pokonali ogrodzenie i weszli do budynku, celem odnalezienia osoby. Nasłuchując skąd dobiega kaszel, w pomieszczeniu zajętym przez ogień zauważyli leżącą osobę.

 
Po wyprowadzeniu mężczyzny na zewnątrz budynku, okazało się, że jest to znany policjantom bezdomny, który znajduje się w stanie nietrzeźwości. Oznajmił on, że przebywając w pomieszczeniu zapalił świeczkę, a następnie zasnął. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna nie doznał żadnych poważnych obrażeń, a problemy z oddychaniem, na które uskarżał się 52-latek spowodowane były podtruciem się dymem i zdaniem lekarza w żadnym stopniu nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.  

To już kolejny przykład, który wskazuje na profesjonalizm policjantów. Dzięki ich skutecznym działaniom możliwe było uratowanie życia mężczyzny.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony