Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech mężczyzn odpowie za rozboje

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o rozboje. Zarzuty m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawił zatrzymanym prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Siedliskach. Nieznani i zamaskowani sprawcy używając gazu zaatakowali kobietę. Gdy pokrzywdzona wpadła do przydrożnego rowu, jeden z napastników zażądał od niej pieniędzy. Okazało się jednak, że kobieta nie ma przy sobie pieniędzy. Następnego dnia pokrzywdzona zawiadomiła policjantów o napadzie. Do następnego przestępstwa doszło przy ulicy Budziwojskiej w Rzeszowie. Tam dwóch zamaskowanych sprawców grożąc nożem i używając gazu, zaatakowało mężczyzn oczekujących na przystanku. Tym razem napastnicy jednemu z mężczyzn zrabowali saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. Drugiemu zaatakowanemu udało się zbiec. Na szczęście żadna z zaatakowanych osób nie odniosła obrażeń.

Na miejsce drugiego rozboju niezwłocznie udali się policjanci. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. Na podstawie zebranych informacji, relacji świadków oraz policyjnych ustaleń, wytypowali podejrzewanych. W środę zostali oni zatrzymani. To czterech młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat.

Zarzuty m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawił zatrzymanym prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 14 marca na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony