Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W zatrzymaniu pomogli inni kierowcy

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci z Myśliborza zatrzymali kierującego peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli. W ujęciu mężczyzny pomogli inni kierowcy. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania, był poszukiwany i dodatkowo odpowie za kradzieże paliwa na stacjach paliw.

Policjanci z Myśliborza pełnili służbę na drodze S3. Od dyżurnego jednostki otrzymali informację, że tą drogą może przemieszczać się kierowca pojazdu, który podejrzewany jest o kradzieże paliwa. Policjanci zauważyli pojazd i podjęli próbę zatrzymania samochodu. Kierujący gwałtownie zmienił pas ruchu i podjął próbę ucieczki. Omijając radiowóz chciał potrącić zatrzymującą go policjantkę. Funkcjonariuszka odskoczyła, a kierujący ominął kontrolę. Funkcjonariusze ruszyli za odjeżdżającym pojazdem. Jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

W tym samym momencie dwóch innych kierowców widząc całą sytuację włączyło się do pomocy funkcjonariuszom i blokując pasy ruchu oraz odcinając drogę ucieczki doprowadzili do zatrzymania pojazdu.

Policjanci wraz z kierowcami pozostałych aut podbiegli do kierowcy i zatrzymali go. Mężczyzna jeszcze podczas zatrzymania stawiał opór.

Jak się okazało, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że był trzeźwy pobrano mu krew celem badań na zawartość narkotyków.

20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści oraz zmuszania policjantów do zaniechania czynności. Ponadto odpowie za kilka kradzieży paliwa na stacjach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KWP w Szczecinie / mj)

Film W zatrzymaniu pomogli inni kierowcy

Opis filmu: zatrzymania poszukiwanych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik W zatrzymaniu pomogli inni kierowcy (format flv - rozmiar 3.24 MB)

Powrót na górę strony