Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna poinformował o ładunku wybuchowym w jednej z dyskotek, ponieważ nie wpuszczono go do lokalu. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 marca w jednym z lokali w Pile. Pół godziny po północy anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w dyskotece jest podłożony ładunek wybuchowy i do eksplozji dojdzie o godzinie 1.00.

Dyżurny pilskiej komendy natychmiast skierował na miejsce  policyjne patrole. Zostały wezwane również służby ratunkowe. Z lokalu ewakuowanych zostało kilkaset osób. Specjalna grupa minersko - pirotechniczna z pilskiej komendy sprawdzała teren lokalu. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także pilnowali porządku przed lokalem. Po sprawdzeniu okazało się, że to fałszywy alarm.

Równocześnie policjanci z Wydziału Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zgłoszenia. W prowadzonej sprawie przesłuchani zostali świadkowie. Ponadto pilscy funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrane w sprawie materiały.

Już kilkanaście godzin po zgłoszeniu policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu. Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Dowcipniś tłumaczył, że nie został wpuszczony do lokalu. Postanowił więc, że inni też nie będą się bawić. Zatrzymany mężczyzna to 21-letni mieszkaniec Piły. Był już wielokrotnie karany. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony