Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o włamania do hurtowni oraz obrót i produkcję narkotyków w rękach CBŚ

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zatrzymali w tej sprawie sześć osób, w tym lidera grupy. Sprawcy mają na koncie kradzieże z włamaniami do hurtowni oraz obrót i produkcję narkotyków. Działali na terenie kraju, m.in. z podwarszawskiej hurtowni ukradli towar warty milion złotych. Funkcjonariusze przejęli też 16 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości 400 tysięcy złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę, która ma na swoim koncie kradzieże z włamaniami do hurtowni na terenie całego kraju oraz obrót i produkcję narkotyków. Funkcjonariusze wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną we Wrocławiu nad tą sprawą pracowali od dłuższego czasu. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału zatrzymali sześć osób, w tym 31-letniego mężczyznę - lidera  grupy przestępczej.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani odpowiedzialni są między innymi za dokonaną w ubiegłym roku kradzież z włamaniem do podwarszawskiej hurtowni nawozów, a wartość skradzionego wtedy towaru to ok. 1 milion złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane, ukryte było w specjalnie do tego wynajętym magazynie.

Ponadto podczas prowadzonych działań policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli również 16 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości 400 tysięcy złotych. Ujawniono również dwa zakonspirowane miejsca, w których członkowie zorganizowanej grupy przestępczej prowadzili produkcję narkotyków.

Członkowie grupy byli już notowani za podobne przestępstwa. Wobec zatrzymanych osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za popełnione czyny osobom zatrzymanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.  

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony