Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowały wyłudzić 150 tys. zł kredytu

Data publikacji 18.03.2014

Nawet 8 lat w więzieniu mogą spędzić dwie mieszkanki Bielska-Białej, które w jednej z placówek bankowych działających w Żywcu, posługując się podrobionymi dokumentami, próbowały wyłudzić kredyt w wysokości 150 tys. zł. Próba oszustwa nie powiodła się, kobiety zostały zatrzymane przez stróżów prawa z żywieckiego referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z żywieckiej komendy policji zatrzymali na gorącym uczynku dwie mieszkanki Bielska-Białej w wieku 33 i 53 lat. Kobiety działając wspólnie, najpierw sfałszowały potwierdzenia wpłat podatku dochodowego, a następnie posłużyły się nimi w placówce banku chcąc uzyskać kredyt w wysokości 150 tys. zł.
 

Ich plan nie powiódł się, zostały zatrzymane przez żywieckich stróżów prawa. W czasie przeszukań policjanci znaleźli stempel bankowy, którym kobiety posługiwały się podrabiając potwierdzenia wpłat.

Oszustki usłyszały już zarzuty i przyznały się do popełnionych przestępstw. Za próbę wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony