Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za paserstwo

Data publikacji 18.03.2014

Wczoraj /17 marca 2014 roku/ zostały aresztowane trzy osoby narodowości niemieckiej, które na terenie Żagania próbowały sprzedać samochód pochodzący z kradzieży. 24-letni obywatel Niemiec poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

17 marca tego roku Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienia dotyczące tymczasowego aresztowania 24-letniego mężczyzny oraz dwóch kobiet w wieku 26 i 33 lat, których zatrzymali w sobotę żagańscy policjanci ruchu drogowego. Cała trójka to obywatele Niemiec. Podczas sobotniej kontroli drogowej żagańscy policjanci sprawdzili dokładnie samochód osobowy marki Opel Astra, którym poruszali się obywatele Niemiec i ustalili, że samochód został skradziony za naszą zachodnią granicą (jego kradzież zgłoszono 13 marca tego roku). W czasie prowadzonych działań w tej sprawie żagańscy policjanci potwierdzili, że Niemcy chcieli sprzedać opla (którego wartość rynkowa wynosi ponad 50 tys. złotych) w Żaganiu.

Podczas dodatkowych sprawdzeń, we współpracy ze stroną niemiecką ustalono, że zatrzymane osoby były już wcześniej wielokrotnie karane. Dodatkowo wobec 24-letniego obywatela Niemiec, który został zatrzymany w Żaganiu, został wydany Europejski Nakaz Aresztowania.

Dzisiaj zatrzymani obywatele Niemiec zostaną doprowadzi do aresztu śledczego. Sprawą usiłowania umyślnego paserstwa (usiłowania sprzedaży samochodu pochodzącego z przestępstwa) zajmuje się żagańska Policja i Prokuratura. O całej sprawie zostało też powiadomione Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony