Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 18.03.2014

Szybka reakcja policjantów i udzielona przez nich pomoc przedmedyczna uratowały życie kobiecie, która zasłabła wracając z zakupów.

17 marca br. po południu dyżurny Policji z Skawinie odebrał zgłoszenie o tym, że niedaleko komisariatu, w okolicy przystanku autobusowego leży kobieta potrzebująca natychmiast pomocy. Według zgłaszającej osoby, prawdopodobnie zasłabła i nie daje oznak życia. Dyżurny natychmiast wezwał karetkę, jednak aby nie tracić tak cennego w takich chwilach czasu wysłał także na miejsce policjantów, aby udzielili pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze już dwie minuty po zgłoszeniu  prowadzili resuscytację po błyskawicznym rozeznaniu co do sytuacji poszkodowanej. Załoga karetki przejęła akcję ratowniczą kilka minut później, z użyciem defibrylatora, a następnie respiratora.  Tak szybkie działania pozwoliły przywrócić i utrzymać podstawowe funkcje życiowe poszkodowanej, która została przewieziona do szpitala pod specjalistyczną opiekę.  W ocenie lekarza pomoc policjantów uratowała kobiecie życie – w takich sytuacjach każda zwłoka minimalizuje szanse przywrócenia funkcji życiowych przy pomocy specjalistycznej aparatury.

Policjanci zadbali także o rzeczy osobiste kobiety, które odpowiednio zabezpieczyli, a następnie przekazali bliskim osobom poszkodowanej.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony