Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za korupcję

Data publikacji 18.03.2014

Zarzuty korupcyjne w sprawie nieprawidłowości przy realizacji inwestycji związanej z trasą narciarską biegową i nartorolkową w Zakopanem. Sześć osób odpowie przed sądem.

Policjanci wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zakopanem prowadzili śledztwo  sprawie poświadczania nieprawdy w dokumentacji dotyczącej przygotowywanej trasy narciarskiej w Zakopanem. Nieprawdziwe informacje sygnowano podpisami m.in. w protokole odbioru końcowego prowadzonych robót i dokumentach przekazania tras do eksploatacji jak też w oświadczeniach i dokumentach przekazanych do Ministerstwa Sportu i Turystyki w związku z występowaniem o uzyskanie dofinansowania inwestycji w wysokości 1 935 300 złotych.  Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone zostało m.in. przez pracowników Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Policjanci, na podstawie przeprowadzonych wyjaśnień i analizy zabezpieczonych dokumentów zgromadzili materiał dowodowy, w oparciu o który zarzuty przedstawiono pięciu osobom – dwóm dyrektorom z poprzedniego kierownictwa Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, inspektorowi nadzoru inwestorskiego, kierownikowi działu techniczno-sportowego COS OPO w Zakopanem, kierownikowi działu inwestycji i przetargów COS OPO w Zakopanem oraz właścicielowi firmy wykonującej prace na przedmiotowej inwestycji.  Prokurator skierował już do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony