Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 2 skradzione samochody

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Koninie patrolując autostradę A2 zatrzymali dwa dostawcze Mercedesy, które zostały skradzione we Francji. Auta trafiły na policyjny parking, a kierowcy do aresztu.

Pierwsze auto zwróciło uwagę funkcjonariuszy 15 marca br., kilkanaście minut przed 8:00. Pojazd miał numer rejestracyjny z województwa podkarpackiego, a kierował nim 22-letni mieszkaniec Białegostoku. Policjanci zainteresowali się autem, ponieważ było w złym stanie technicznym. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że zostało skradzione we Francji. Za wszystkie uchybienia kierowca dostał 1000 zł mandatu i został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kolejny Mercedes z wyraźnymi brakami w oświetleniu i popękaną przednią szybą przykuł uwagę policjantów w 17 marca br. około 19:30. Miał tablice rejestracyjne z województwa lubuskiego, a kierował nim 38-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Także nie miał przy sobie prawa jazdy, gdyż jak twierdził zgubił je. Również i ten samochód figurował jako skradziony. Kierowca podzielił los poprzednika trafiając za kraty.

Śledczy ustalają teraz dokładne pochodzenia aut i sposób ich zwrotu. Sprawdzany też będzie udział kierowców w całym procesie od kradzieży do chwili zatrzymania. Za kradzież można spędzić w więzieniu 5 lat, a jeżeli dokonano jej poprzez włamanie, zagrożenie karą wzrasta do 10 lat

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony