Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną biżuterię

Data publikacji 18.03.2014

Piotrkowscy policjanci zatrzymali włamywacza, który ze stoiska jubilerskiego w centrum handlowym skradł biżuterię łącznej wartości blisko 100 tys. złotych. Odzyskano część skradzionego towaru i ustalono personalia drugiego podejrzewanego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 17 marca 2014 r. tuż przed północą, w centrum handlowym przy ulicy Sienkiewicza. Pod osłoną nocy sprawcy wybili szybę na parterze sklepu i weszli na teren obiektu. Ich łupem padła srebrna biżuteria ze stoiska jubilerskiego o wartości prawie 100 tys. złotych. Sprawą zajęli się piotrkowscy policjanci. Na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady i przeanalizowali monitoring sklepowy. Wszystkie patrole na terenie miasta dokładnie sprawdzały przyległe ulice.

Około godziny 0.30 na ul. Sulejowskiej funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu rzucili się do ucieczki. Jeden z nich został ujęty, drugi zdołał zbiec. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek ukrywał pod kurtką niebieską torbę wypełnioną srebrną biżuterią.  Został zatrzymany. Ustalenie miejsca pobytu jego 21-letniego kompana jest tylko kwestią czasu. Po okazaniu biżuterii właścicielowi stoiska okazało się, że policjanci odzyskali towar skradziony kilkanaście minut wcześniej. Obaj sprawcy byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Niebawem usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony