Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna linia produkcyjna krajanki tytoniowej

Data publikacji 19.03.2014

Lubańscy policjanci wspólnie z celnikami przejęli blisko 1,3 tony pociętego tytoniu i suszu tytoniowego oraz maszynę do cięcia. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku szacuje się na kwotę blisko 800 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o przestępstwa karno-skarbowe.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili miejsce, gdzie może być prowadzona nielegalna produkcja tytoniu. Na podstawie posiadanych informacji wspólnie ze Służbą Celną przeszukali miejsce i zlikwidowali nielegalną linię do produkcji krajanki tytoniowej. W tej sprawie policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę, podejrzewanego o udział w przestępczym procederze.

Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego. Podczas sprawdzania pomieszczeń policjanci ujawnili blisko 600 kilogramów pociętego tytoniu, 800 kilogramów suszu tytoniowego oraz specjalistyczną maszynę do cięcia wraz z oprzyrządowaniem. Jak oszacowano, straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, mogły sięgnąć blisko 800 tysięcy złotych.

Zatrzymany 73-letni mężczyzna usłyszał zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi wysoka grzywna lub pozbawienie wolności do 3 lat. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony