Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi kuzyni zatrzymani

Policjanci z Pruszkowa, przy pomocy pokrzywdzonej i jej rodziny, zatrzymali dwoje młodych ludzi, którzy chwilę wcześniej wyłudzili 15 tysięcy złotych. 18-letni chłopak i jego 16-letnia koleżanka zostali już przesłuchani. Wobec chłopaka prokurator zastosował policyjny dozór. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Jego koleżanka trafi do sadu rodzinnego, który zadecyduje o jej dalszym losie.

Około 13.00 dyżurny komendy w Pruszkowie został powiadomiony o tym, że doszło do oszustwa na tzw. wnuczka. Tym razem sprawca, przedstawiając się za kuzyna, wyłudził od starszej pani 15 tysięcy złotych. Na szczęście w kilkanaście minut po zdarzeniu przyjechał w odwiedziny jej wnuk, który błyskawicznie zareagował. Natychmiast ruszył na poszukiwania sprawców, informując jednocześnie policjantów o zdarzeniu. Kwadrans później 18-letni chłopak i jego 16-letnia koleżanka byli w rękach policjantów.

Jak się okazało, para zamieszkuje na terenie Warszawy. Kryminalni sprawdzą teraz, czy zatrzymani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Na razie mężczyzna będzie musiał poddać się policyjnemu dozorowi, natomiast dziewczyna odpowie przed sądem rodzinnym.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony