Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów na sklepy zatrzymani

Data publikacji 19.03.2014

Policjanci z Chojnic zatrzymali czterech mężczyzn do sprawy napadów na sklepy, do których doszło w lutym i marcu br. Sprawcy, posługując się przedmiotem przypominającym broń i nożem, grozili obsłudze i kradli po kilkaset złotych. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty.

W lutym br. dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o rozboju w jednym z osiedlowych sklepów. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń, a następnie ukradło około 300 złotych.

Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zbierali wszelkie informacje. Kryminalni pracowali również operacyjnie. Śledczy przeglądali zapisy monitoringu i przesłuchiwali świadków.

W marcu br. doszło do kolejnego rozboju, w czasie którego jeden ze sprawców, grożąc nożem ukradł ze sklepu ponad 500 złotych.

Policjanci wytypowali i zatrzymali czterech chojniczan, których podejrzewali o dokonanie tych przestępstw. W poniedziałek, 17 marca br., mundurowi do policyjnej izby zatrzymań doprowadzili dwóch 17-latków i 18-latka. Czwarty, nieletni, trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Wczoraj w prokuraturze w Chojnicach, która prowadzi śledztwo, zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Grozi za to od dwóch do dwunastu lat więzienia. Jeżeli sprawca posługuje się nożem, może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Policja i prokuratura złożyła wniosek o aresztowanie podejrzanych. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd podejmie decyzję w tej sprawie. O losie nieletniego zadecyduje Sędzia Rodzinny.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Powrót na górę strony