Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupę rozbójników

Data publikacji 19.03.2014

Szczecińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy napadali na samotnych przechodniów i okradali ich z telefonów komórkowych oraz pieniędzy. Dwaj z nich zostali zatrzymani zaraz po zdarzeniu, pozostali w wyniku pracy policjantów kryminalnych. Napastnicy nie byli wcześniej karani, teraz grozi im do 12 lat pozbawiania wolności.

Do pierwszych zatrzymań doszło po zawiadomieniu około 1:30 w nocy operatora 997 przez pokrzywdzonego 20-latka. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję, ustalili, że został on napadnięty przez nieznanych sobie mężczyzn. Sprawcy zadali mu kilka uderzeń, a następnie zmusili do wydania telefonu komórkowego i portfela.

Policjanci po ustaleniu rysopisów i przeszukaniu pobliskich ulic zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie telefon komórkowy pokrzywdzonego, a w pobliżu miejsca ich zatrzymania znaleziony został również dowód osobisty zgłaszającego.

Policjanci z Komisariatu Szczecin Pogodno w trakcie pracy nad tą sprawą ustalili, że zatrzymani mężczyźni nie działali sami, a ten napad nie był jedynym, jaki popełnili. W ciągu dwóch następnych dni zatrzymani zostali dwaj wspólnicy napastników, równocześnie policjanci dotarli do trzech osób przez nich pokrzywdzonych.

Z ustaleń wynika, ze mężczyźni napadali w nocy na samotnych przechodniów. Ich łupem padały telefony komórkowe oraz drobne kwoty pieniędzy. Cześć z poszkodowanych dzięki policjantom odzyskała skradzione mienie.

Wszyscy zatrzymani w wieku od 18 do 21 lat usłyszeli zarzuty czterech rozbojów, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe areszty. Decyzja o ostatnim z nich zapadła wczoraj po południu.

Trwa postępowanie, a policjanci ustalają, czy zatrzymani mają inne podobne przestępstwa na swoim koncie. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymani mężczyźni nie byli wcześniej karani. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony