Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad na lombard

Data publikacji 20.03.2014

Policjanci KRP Warszawa III zatrzymali 29-letniego Aslanbeka U., obywatela Rosji, który jest podejrzany o usiłowanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek rano na w Nowym Dworze Mazowieckim. Mężczyźnie prawdopodobnie zostanie postawiony zarzut z art. 280 § 2 kk. 29-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 18 marca br., około 8.00 do nowodworskiej komendy zatelefonowała roztrzęsiona kobieta, która poinformowała, że została napadnięta w lombardzie przez mężczyznę z nożem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnie mężczyzna wszedł do lokalu zaraz po jego otwarciu, wyjął nóż i zażądał od pracownicy wydania pieniędzy. Po tym fakcie doszło do szarpaniny. Spłoszony napastnik zbiegł bez łupu.

Policjanci przystąpili do pościgu. Mimo wielogodzinnej obławy nie udało się zatrzymać sprawcy. W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych, dzięki nagraniu z monitoringu lombardu, policjantom udało się ustalić tożsamość podejrzanego, który znany był organom ścigania. Natychmiast został rozesłany wizerunek mężczyzny do wszystkich jednostek policji.

Dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom policjantów, podejrzany został zatrzymany tego samego dnia wieczorem na terenie Warszawy. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Nie jest wykluczone, że śledczy będą wnioskowali o środek zapobiegawczy wobec mężczyzny w postaci tymczasowego aresztowania. 29-latek był już wcześniej zatrzymywany przez nowodworskich policjantów, m.in. za kradzież samochodu.

(KSP / mj)

Film Zatrzymany za napad na lombard

Opis filmu: rozboje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany za napad na lombard (format flv - rozmiar 11.96 MB)

Powrót na górę strony