Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za narkotyki

Data publikacji 20.03.2014

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową podczas kolejnej realizacji zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Były to kolejne zatrzymania w sprawie grupy handlującej narkotykami, której członkowie wprowadzili do obrotu co najmniej 30 kilogramów kokainy. Za te czyny grozi do 10 lat więzienia.

Stołeczni policjanci od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą z okolic Warszawy. Postępowanie przygotowawcze prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Funkcjonariusze przygotowali realizację. Na posesje osób zamieszanych w proceder przestępczy wchodzili policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową wspólnie z wydziałem realizacji KSP. Zatrzymano 37-letniego Marcina M., 29-letniego Adriana S. i 39-letniego Piotra W. podejrzanych o rozprowadzanie środków odurzających.

Podczas przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową zabezpieczyli niewielką ilość narkotyków oraz pieniądze - prawie 40 tysięcy złotych.

Trzech mężczyzn zatrzymanych do tej sprawy umieszczono w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniach przedstawiono im zarzuty. Marcin M. i Piotr W. odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, natomiast Adrian S. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec Piotra W. sąd zdecydował o zastosowaniu dwumiesięcznego tymczasowego aresztu, dwaj pozostali zostali objęci policyjnym dozorem.

Łącznie w sprawie zatrzymano już 9 osób, którym przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu co najmniej 30 kilogramów kokainy. Na poczet sprawy zabezpieczono już 120 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

(KSP / mj)

Film Odpowiedzą za narkotyki

Opis filmu: narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za narkotyki (format flv - rozmiar 9.27 MB)

Powrót na górę strony