Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotykow zatrzymani

Data publikacji 20.03.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na terenie Poznania oraz Lubonia dwie osoby podejrzewane o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zatrzymali na terenie Poznania oraz Lubonia dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu marihuany, amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Podczas przeszukania mieszkań policjanci wykorzystali psa do wykrywania zapachu narkotyków. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych śledczy znaleźli blisko pół kilograma marihuany, prawie 700 tabletek ekstazy, a także wagi elektroniczne oraz młynki do mielenia. Tabletki ekstazy ukryte były w obudowie okapu kuchennego, pozostałe narkotyki zaś we wnęce znajdującej się pod szafkami kuchennymi.

W związku z posiadanymi informacjami śledczy Wydziału Narkotykowego KWP Poznań przeszukali również mieszkanie drugiego z mężczyzn, mieszczące się na terenie poznańskiej Wildy. Na miejscu zatrzymano podejrzanego, u którego znaleziono i zabezpieczono marihuanę, wagę elektroniczną, strunowe woreczki foliowe oraz znaczną kwotę pieniędzy. W garażu wynajmowanym przez podejrzanego na poznańskim Chwaliszewie, policjanci zabezpieczyli kolejne 140 gramów marihuany.

Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla obu mężczyzn. Usłyszeli oni zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznych ilości narkotyków, za co zatrzymanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony