Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na straży życia. Akcja krwiodawstwa sądeckich służb mundurowych

Data publikacji 20.03.2014

„Na straży życia” – pod takim hasłem odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. W inicjatywę sądeckich służb mundurowych aktywnie włączyli się policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dzięki nim do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem trafi 18 litrów krwi.

Funkcjonariusze, którzy stoją na straży praworządności, bezpieczeństwa i porządku publicznego wczoraj nieśli pomoc, ale w nieco inny sposób niż na co dzień. Do akcji zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Nowy Sącz i Zarząd NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej włączyli się funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej oraz Izby Celnej. Krew oddawali również uczniowie klas o profilach mundurowych z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach i Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu oraz strzelcy z organizacji społeczno-wychowawczej JS 2006 STRZELEC. Łącznie tym bezcennym darem podzieliło się 40 osób. Dzięki nim do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem trafi 18 litrów krwi.

Akcję zorganizowano w pomieszczeniach służbowych Orkiestry Reprezentacyjnej SG w Nowym Sączu. Inicjatywę honorowym patronatem objął Komendant Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony