Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za sprzedaż niedozwolonych substancji

Data publikacji 20.03.2014

Nowe wątki w sprawie nielegalnej sprzedaży tabletek na odchudzanie, tzw. spalacza tłuszczu. Zatrzymany w ubiegłym roku mężczyzna sprzedający niedozwolone substancje usłyszał kolejne zarzuty karne.

Linię technologiczną do domowej produkcji tabletek na odchudzanie odnaleźli policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas to zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o nielegalne wprowadzanie do obrotu substancji anabolicznych używanych jako „spalacz” tłuszczu (tzw. DNP) – prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie przedstawił mu zarzuty karne, mężczyzna został  tymczasowo aresztowany na czas prowadzonego postępowania.  

Podczas prowadzonych przeszukań zabezpieczonych zostało  kilkadziesiąt opakowań gotowych już produktów (kapsułek), przygotowanych do sprzedaży.  

Aby móc określić czy sprzedawana przez mężczyznę substancja stwarzała realne zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników potrzebne były szczegółowe ekspertyzy chemiczne i toksykologiczne. Wyniki tych ekspertyz pozwalają na przedstawienie mężczyźnie kolejnych zarzutów karnych związanych z wprowadzaniem do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia, czego efektem była śmierć człowieka. To przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że niedozwolone substancje mogło zakupić wielu klientów korzystających z oferty umieszczonej na stronie internetowej prowadzonej przez tego mężczyznę.

Przestrzegamy przed kupowaniem tego typu substancji – sięganie do źródeł innych niż w obrocie farmaceutycznym może być niebezpieczne dla życia i zdrowia. Kupując specyfiki z nielegalnych źródeł nie można przewidzieć z jaką dokładnie substancją możemy mieć do czynienia i jaki może mieć wpływ na organizm.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie

(KWP w Krakowie / mj)

Film Zarzuty za sprzedaż niedozwolonych substancji

Opis filmu: nielegalny handel farmaceutykami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarzuty za sprzedaż niedozwolonych substancji (format flv - rozmiar 2.21 MB)

Powrót na górę strony