Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stadion miejski poligonem do ćwiczeń

Data publikacji 20.03.2014

Policjanci z Poznania wspólnie ze służbami porządkowymi klubu piłkarskiego Lech Poznań ćwiczyli na stadionie miejskim różne warianty sytuacji kryzysowych. Manewry miały na celu jeszcze lepszą koordynację działań w przypadku różnego rodzaju zagrożeń, jak i podnoszenie umiejętności służb porządkowych.

19 marca br. Stadion Miejski w Poznaniu stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, z Oddziałów Prewencji, Antyterroryści oraz stewardzi klubu Lech Poznań trenowali na stadionie różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku przed kibiców podczas meczów piłkarskich.

Jednym z ćwiczonych scenariuszy było wyciąganie z tłumu kibiców policjantów, którzy zostali zaatakowani. Oddziały Prewencji wyposażone w kompletny rynsztunek bojowy miały za zadanie jak najszybsze  opanowanie sytuacji i zażegnanie niebezpieczeństwa. Na pierwszej linii działali policjanci z tarczami. Tuż za nimi byli funkcjonariusze z bronią gładkolufową. Dodatkowe wsparcie stanowił oddział konny.

Następnie szkolenie przeniosło się na teren stadionu. Tam policjanci trenowali usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie. Wykorzystano również armatkę wodną, która służy do studzenia emocji wśród agresywnych kibiców.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

(KWP w Poznaniu / mw)

Galeria zdjęć >>

Powrót na górę strony