Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny złodziej paliwa zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 20.03.2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego już kilkanaście minut od zawiadomienia o kradzieży benzyny ze stacji paliw w Piotrkowie zatrzymali podejrzanego o to 33-latka. Jak się okazało podczas kontroli, mieszkaniec województwa śląskiego posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a użytkowane przez niego tablice rejestracyjne pochodziły z kradzieży w Częstochowie. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19 marca 2014 roku około 15.50 oficer dyżurny piotrkowskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży benzyny ze stacji paliw przy ulicy Sikorskiego. Z informacji wynikało, że sprawca poruszał się bordowym seatem toledo i odjechał w kierunku Katowic drogą krajową numer 1. Zgłaszający przekazał także dokładny opis wyglądu złodzieja oraz samochodu, którym się poruszał. Policjanci ruchu drogowego natychmiast po komunikacie namierzyli uciekającego. Na widok radiowozu mężczyzna nagle przyspieszył. Jego podróż szybko się jednak zakończyła. Dynamiczna akcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 33-latka na wysokości Jeżowa.

Podczas kontroli okazało się, że sprawca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a użytkowane tablice rejestracyjne pochodzą z kradzieży w Częstochowie, do której doszło dzień wcześniej. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli 15 pojemników wypełnionych paliwem oraz tablice rejestracyjne od innego auta. Zebrany materiał dowodowy i wnikliwa jego analiza potwierdziły, że 19 marca 2014 roku 33-latek dopuścił się także kradzieży na stacjach paliw w powiecie tomaszowskim i radomszczańskim.

Wkrótce mieszkaniec województwa śląskiego usłyszy zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony