Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciąg dalszy sprawy kradzieży infrastruktury drogowej

Data publikacji 20.03.2014

Dwóm sprawcom kradzieży aluminiowych barier drogowych o wartości 10 tys. złotych postawiono już zarzuty. Jak ustalili policjanci, zatrzymani 20 i 22-latek mają na koncie też kradzieże infrastruktury drogowej, kolejowej i telekomunikacyjnej. Jak wynika z ustaleń policjantów podejrzani trudnili się przestępczym procederem od połowy 2012 roku. Wczoraj kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę uwikłanego w tę sprawę.

Do zdarzenia doszło w połowie marca, łupem nieznanych wtedy sprawców padły bariery aluminiowe znajdujące się przy drodze S-7, na części odcinka przebiegającego przez miejscowość Skarżysko-Kamienna. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dzięki ich sprawnym i szybkim działaniom, w miniony poniedziałek, w ręce mundurowych wpadli dwaj mieszkańcy gmin Suchedniów i Łączna.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają na koncie też inne kradzieże: infrastruktury drogowej, kolejowej i telekomunikacyjnej.

Ich proceder trwał od lata 2012 roku. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Straty jakie spowodowali wyniosły ponad 80 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 20 i 22- latek mogą trafić do więzienia nawet na 8 – lat.

Wczoraj kryminalni zatrzymali w miejscu zamieszkania trzeciego mężczyznę , który miał pomagać w zbyciu skradzionych przedmiotów. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec gminy Łączna. Niebawem złoży wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Już wczoraj przedstawicielka Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Odział w Kielcach, rzecznik prasowy Małgorzata Pawelec - Buras podziękowała skarżyskim policjantom za efektywną pracę, która pozwoliła nie tylko zatrzymać sprawców kradzieży, ale i odzyskać skradzione bariery. Jak podkreśliła przedstawicielka tej instytucji, to nie pierwszy przypadek, że świętokrzyscy policjanci wykazują się profesjonalizmem i odzyskują mienie stanowiące wyposażenie infrastruktury drogowej. Zatrzymują też odpowiedzialne za te czyny osoby.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony