Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ rozbiło grupę "Wariata"

Data publikacji 21.03.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez antyterrorystów gdańskiego SPAP-u, zatrzymali trzech mężczyzn, członków zorganizowanej grupy przestępczej. Dawid L., Mateusz K. i Damian W. mieli na swoim koncie handel narkotykami i czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Policjanci zabezpieczyli 3 sztuki broni palnej, amunicję i prawie 700 tabletek ekstazy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego ustalili operacyjnie, że na terenie Gdańska i okolic funkcjonuje zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się handlem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Śledztwo prowadzone we współpracy z Prokuraturą Apelacyjną w Gdańsku pozwoliło funkcjonariuszom na dokładne przefiltrowanie szajki, rozpoznanie ich członków oraz siatki powiązań. Na czele grupy stał 30-letni Damian W., który w świecie przestępczym był znany pod pseudonimem „Wariat” i który wielokrotnie przewijał się przez policyjne kartoteki. Z informacji zebranych przez CBŚ i prokuraturę wynikało, że szajka rozprowadza narkotyki w klubach i na osiedlach Gdańska i okolic. Oprócz tego ustalili, że jej członkowie mogą być uzbrojeni.

Kiedy funkcjonariusze CBŚ mieli już pełen obraz sytuacji, przygotowali się do uderzenia. Wiedzieli, że członkowie grupy mogą mieć przy sobie broń, dlatego do realizacji sprawy włączyli się antyterroryści z gdańskiego SPAP-u. Zatrzymanie osób powiązanych z grupą było bardzo dynamiczne. W sumie funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn: 25-letniego Dawida L., 24-letniego Mateusza K. oraz 30-letniego Damiana W. - „Wariata”.

Po przeszukaniu mieszkań zatrzymanych policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli trzy sztuki broni palnej, amunicję i prawie 700 tabletek ekstazy.

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku postawiła mężczyznom zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i czerpanie korzyści z nierządu. Dawidowi L., Mateuszowi K. oraz Damianowi W. grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze CBŚ podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(CBŚ / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.84 MB)

Powrót na górę strony