Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalny magazyn

Data publikacji 21.03.2014

Policjanci CBŚ zlikwidowali w Kętrzynie nielegalny magazyn. Zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany, 125 l spirytusu oraz ponad 3600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Z zabezpieczonych narkotyków można byłoby uzyskać blisko 1000 porcji użytkowych o czarnorynkowej wartości przekraczającej 43 tys. złotych. Natomiast nielegalne towary mogłyby uszczuplić Skarb Państwa o blisko 80 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymano 2 mężczyzn.

20 lutego b.r. policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali na terenie Kętrzyna kolejny w regionie nielegalny magazyn. Jednak zanim do tego doszło, kryminalni zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące osób mogących mieć związek z przestępczą działalnością.

Rano policjanci weszli na teren jednej z posesji. W pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli blisko 1,5 kg marihuany, z której można byłoby uzyskać około 1000 porcji użytkowych o czarnorynkowej wartości przekraczającej 43 tysiące złotych. W magazynie zabezpieczono również 125 l spirytusu oraz ponad 3600 paczek papierosów, a także pieniądze. Z ustaleń śledczych wynika, że uszczuplenia Skarbu Państwa powstałe w wyniku przestępczej działalności to około 80 tys. złotych.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 52-letniego Marka W. oraz 49-letniego Marka G. Mieszkańcy Kętrzyna byli już wcześniej karani. Szacuje się, że mężczyźni mogli działać od ponad roku. Nielegalne towary miały trafić na lokalny rynek.

Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Marek G. usłyszał dodatkowo zarzut nielegalnego obrotu akcyzowego. Mieszkańcom Kętrzyna może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej z Kętrzyna zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Mężczyźni trafili już na 3 miesiące do Aresztu Śledczego w Bartoszycach.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mj)

Film Zlikwidowali nielegalny magazyn

Opis filmu: cbś, narkotyki, papierosy, przestępczość gospodarcza

Pobierz plik Zlikwidowali nielegalny magazyn (format mp4 - rozmiar 16.32 MB)

Powrót na górę strony