Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z narkotykami

Data publikacji 21.03.2014

Białostoccy policjanci zatrzymali siedem osób, w tym jedną nieletnią, podejrzanych o posiadanie, udzielanie, czy też obrót narkotykami. Dwie z nich, 19- i 24-latek, w związku z handlem marihuaną, zostały już tymczasowo aresztowane. Teraz pięcioma mężczyznami i dwiema kobietami zajmie się sąd.

W miniony poniedziałek po południu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali na terenie Białegostoku pięciu młodych mężczyzn, w tym jednego nieletniego, w wieku od niespełna 17 do 24 lat, oraz dwie 19-latki. Zatrzymania miały związek z ustaleniami mundurowych, z których wynikało, że osoby te mogą posiadać narkotyki, a także zajmować się ich obrotem.

Informacje mundurowych się potwierdziły, gdy podczas przeszukań osób oraz ich mieszkań i samochodu funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Żmudna i wnikliwa praca policjantów pozwoliła także na potwierdzenie, że trzy z tych osób - 19- i 24-latek oraz 19-letnia kobieta - zajmowały się handlem marihuaną. Z ustaleń zajmujących się sprawą kryminalnych wynika, że osoby te w ciągu ostatniego roku wprowadziły do obrotu znaczne ilości tego narkotyku.

Nieletni został przekazany pod opiekę rodziców, a pozostała szóstka usłyszała zarzuty dotyczące posiadania, udzielania oraz handlu środkami odurzającymi i trafiła do policyjnego aresztu. W środę i czwartek wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury. Wczoraj decyzją sądu, który zajmie się teraz całą sprawą, 19- i 24-latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Teraz policjanci z I białostockiego komisariatu wyjaśniają, skąd pochodziły i do kogo trafiały narkotyki. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony