Areszt za przestępstwa o charakterze pedofilskim - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przestępstwa o charakterze pedofilskim

Data publikacji 21.03.2014

Białobrzescy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o obcowanie płciowe z małoletnią poniżej 15 roku życia i rozpowszechnianie treści o charakterze pedofilskim w sieci internetowej. Sąd w Grójcu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W środę białobrzescy policjanci na polecenie Prokuratury Rejonowej w Grójcu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu radomskiego w związku z podejrzeniem o obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia i rozpowszechnianie treści pornograficznych w Internecie. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów i upierał się, że nic nie zrobił. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli kilka dysków, telefony komórkowe i karty pamięci.

Śledczy przeprowadzili wstępne oględziny zabezpieczonych rzeczy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy umocnił podejrzenia, że zatrzymany mógł popełnić zarzucane czyny.

Tego samego dnia 25-latek został przesłuchany. Złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzutu.  Policjanci przekażą zabezpieczony sprzęt elektroniczny do ekspertyzy, która wskaże czy zapisane dane będą dodatkowo obciążały zatrzymanego.

Wczoraj podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja