Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna kopiarnia płyt

Data publikacji 24.03.2014

Krakowscy policjanci zlikwidowali nielegalną kopiarnię płyt DVD oraz Blu Ray. Linia produkcyjna znajdowała się w ukrytym pomieszczeniu do którego wejście prowadziło poprzez szafę ubraniową i ukryty w niej zamek za ruchomym wieszakiem. Funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo podejrzane o trudnienie się przestępczym procederem. Straty legalnych producentów oszacowano na 1 mln złotych.

Wczoraj ( tj. 23.03.) około  godz. 7 krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 2 osoby (małżeństwo) zajmujące się produkcją nielegalnych płyt DVD oraz Blu – Ray. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych kiedy Ci zmierzali autem na giełdę RTV. W samochodzie podczas przeszukania ujawniono ponad 700 płyt DVD oraz Blu – Ray z nielegalnymi kopiami filmów.
Policjanci postanowili przeszukać także należące do małżeństwa mieszkanie przy al. Słowackiego.

Podczas przeszukania znaleziono ukryte pomieszczenie, do którego wejście prowadziło poprzez szafę ubraniową i ukryty w niej zamek za ruchomym wieszakiem. W pokoju tym znajdowała się w pełni profesjonalna linia do produkcji nielegalnych płyt DVD oraz Blu- Ray połączona z kilkunastoma szeregowo podłączonymi stanowiskami nagrywającymi. Ponadto zabezpieczono duże ilości kolorowej poligrafii, folii, plastikowe opakowania na płyty. W pomieszczeniu tym znajdowało się również 15 dysków dwardych do komputera o dużych pojemnościach. Zabezpieczono również 5 tys. płyt z pirackimi nagraniami zarówno filmów jak i bardzo drogich programów. 

Straty legalnych producentów zostały wycenione na 1 mln złotych.

48-latka i jej równoletni małżonek zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty uczynienia sobie stałego źródła dochodów z rozpowszechniania cudzych utworów bez uprawnień.( art.116 par.3 ustawy o prawie autorskim ). Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony