Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował kobietę nożem

Data publikacji 24.03.2014

Poniatowscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który przy użyciu noża zaatakował kobietę. Okazał się nim 21-latek z gminy Poniatowa. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 23.45. Policjanci z komisariatu w Poniatowej podczas patrolu na parkingu przy ul. Szkolnej zauważyli jak od strony pasażera z przodu pojazdu osobowego wychodzi kobieta i woła o pomoc.

Funkcjonariusze podjęli natychmiast interwencję. Kobieta zaczęła krzyczeć, że mężczyzna przystawił jej nóż do gardła i chciał ją zabić. Szybka interwencja mundurowych zapobiegła nieszczęściu. Sprawca został zatrzymany. W jego samochodzie znaleziono i zabezpieczono nóż, którym groził kobiecie. Mieszkaniec gminy Poniatowa w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna pod pozorem zakupu telefonu komórkowego zwabił kobietę do swojego samochodu, gdzie następnie złapał ją jedną ręką za szyję, w drugiej trzymał nóż, który przystawił jej do szyi. Grożąc jej pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy - 105 zł i telefonu komórkowego. Kobiecie udało się wyrwać z rąk napastnika i uciec z samochodu, na szczęście w pobliżu był patrol Policji.

Wczoraj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszał dwa zarzuty – dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio za to samo przestępstwo karany.

Dzisiaj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony