Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki spłonęły w piecu

Data publikacji 24.03.2014

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy spalili 49 worków z różnymi narkotykami. Z dymem poszły marihuana, amfetamina i kokaina. Policjanci mogli spalić środki odurzające po prawomocnych wyrokach, w których sąd orzekł ich zniszczenie.

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To właśnie tam, do czasu zakończenia postępowań karnych, trafiają zabezpieczone przez policjantów substancje i środki, których posiadanie jest zakazane. Głównie jest to marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy, rzadziej kokaina, heroina czy LSD.

Narkotyki po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, trafiają w zalakowanych pakietach do magazynu. Tam czekają na prawomocny wyrok, w którym sąd orzeka o ich zniszczeniu.

W KWP w Bydgoszczy magazyn jest jednym z najlepiej strzeżonych miejsc w budynku. Do pomieszczenia tego wstęp ma jedynie ściśle określona grupa osób. Żadna z nich jednak nie może wejść tam samodzielnie. Magazyn jest stale nadzorowany kamerami. Dodatkowo zabezpiecza go system alarmowy i zamki szyfrowe.

Pod czujnym okiem kryminalnych z komendy wojewódzkiej 49 worków z narkotykami zostało przetransportowanych konwojem do spalarni na terenie powiatu bydgoskiego. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, 49 worków wypełnionych amfetaminą, MDMA, marihuaną i kokainą znalazło się w piecu i spłonęło.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Narkotyki spłonęły w piecu

Opis filmu: narkotyki

Pobierz plik Narkotyki spłonęły w piecu (format mp4 - rozmiar 10.35 MB)

Powrót na górę strony