Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwo komputerowe

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z Poznania zatrzymali pracownika jednego z poznańskich banków. Mężczyzna za pomocą zmienionych danych do logowania na stronie banku przelał na swoje konto 23 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

11 marca br., policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Komputerową Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali na poznańskim Grunwaldzie 27-letniego pracownika jednego z poznańskich banków.

Mężczyzna za pośrednictwem Internetu, wykorzystując loginy i hasła dostępu innych pracowników banku, zalogował się do wewnętrznej sieci teleinformatycznej banku. Następnie zmienił dane do logowania, adresy e-mail oraz numery telefonów komórkowych do potwierdzania transakcji na rachunkach bankowych dwóch klientów tego banku. Jeszcze tego samego dnia przelał pieniądze z tych kont, w łącznej wysokości 23 tys. zł na swój, założony wcześniej, rachunek bankowy, po czym wypłacił część tych pieniędzy z bankomatu w jednym z poznańskich centrów handlowych.

Policjanci przeszukali mieszkanie podejrzanego, w którym zabezpieczyli telefony komórkowe oraz komputery, z których podejrzany logował się do Internetu.

Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Poznania. Do tej pory nie był karany. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zabezpieczono mienie o łącznej wartości 5 tys. na poczet przyszłych kar i grzywien. Za oszustwo komputerowe zatrzymanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony