Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalny tytoń za ponad milion złotych

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z wałeckiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który posiadał nielegalny tytoń. Śledczy łącznie zabezpieczyli 2,5 tony suszu liści tytoniu, a wartość uszczuplenia podatku z tego tytułu szacuje się na ponad milion złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że 35-letni mężczyzna w wynajmowanych przez siebie pomieszczeniach gospodarczych może przechowywać susz liści tytoniu bez polskich znaków  akcyzy. W związku z tą sprawą policjanci przeprowadzili działania  - ich wynik to zabezpieczenie dużych ilości nielegalnego suszu, który  znajdował się w busie stojącym w jednym z pomieszczeń gospodarczych.

W sumie po przeszukaniu policjanci zabezpieczyli zabezpieczyli blisko 2,5 tony suszonych liści tytoniu. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego z tego tytułu szacuje się na ponad milion złotych.

Działania realizowane były z funkcjonariuszami urzędu kontroli skarbowej z Koszalina. Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony