Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali narkotyki w kontenerze i w budynku

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali trzech mężczyzn w związku z ujawnioną plantacją konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanym kontenerze budowlanym oraz w trzech pomieszczeniach budynku przy ulicy Łopuszańskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1000 krzaków konopi indyjskich.

Policjanci z warszawskich Włoch zostali wezwani na ulicę Łopuszańską do pożaru kontenera. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że kontener jest wyposażony w wentylację oraz oświetlenie i rosną w nim konopie indyjskie.

Policjanci na miejscu zatrzymali 35-letniego mężczyznę. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili w pobliskim budynku kolejną plantację konopi indyjskich. Trzy pomieszczenia były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków. Do sprawy zabezpieczono prawie 1000 krzaków konopi indyjskich.

Chwilę później do policyjnego aresztu trafili również 38 i 28-latek.

Dzisiaj śledczy z komisariatu przy ul. 17 Stycznia pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Za posiadanie środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony