Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana w związku z usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, starsza kobieta została napadnięta i pobita. Prokurator, na podstawie zebranych dowodów, zdecydował o przedstawieniu zatrzymanej zarzutu usiłowania zabójstwa.

W minionym tygodniu policjanci z Czerska zostali powiadomieni o pobiciu starszej kobiety, do którego doszło w jej mieszkaniu. Ze wstępnych informacji wynikało, że funkcjonariusze mają do czynienia z przestępstwem uszkodzenia ciała, którego dokonał nieznany sprawca.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. Kryminalni bardzo szczegółowo sprawdzali wszystkie informacje, a mundurowi przesłuchiwali świadków. Następnego dnia zatrzymali kobietę, którą podejrzewali o popełnienie przestępstwa.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że sprawca działał z zamiarem pozbawienia życia mieszkanki Czerska.

W piątek prokurator prowadzący śledztwo przedstawił 22-latce zarzut usiłowania zabójstwa. Dzień później sąd aresztował ją na okres trzech miesięcy.

Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności albo dożywocia.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony