Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał, kradł – teraz spędzi czas w areszcie

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z Dźwirzyna zatrzymali 39-latka, który oszukiwał ludzi, "oferując" pracę w Norwegii za niewielką opłatę. Na sumieniu ma też kradzież mienia z ośrodka wypoczynkowego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dźwirzynie w ubiegłym tygodniu uzyskali informację  o kradzieży z jednego z domów wypoczynkowych w Dźwirzynie laptopa , telefonu komórkowego oraz maszynki do strzyżenia. W wyniku przeprowadzonych działań  funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą tej kradzieży  jest 39-letni mężczyzna, który przebywał na terenie gminy Płoty. Po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanych przez tego mężczyznę policjanci ujawnili skradzione  w domu wypoczynkowym przedmioty.

Poza odzyskanym mieniem mundurowi znaleźli  także zapiski, z których wynikało, iż mężczyzna od grudnia 2013 roku dokonywał oszustw, proponując pracę w Norwegii i biorąc za to opłatę - 73 zł . Policjanci do tej pory ustalili, że 39-latek w taki właśnie sposób oszukał  trzy osoby, którym "obiecał" pracę w Norwegii.

Mundurowi zapowiadają, iż sprawa ma charakter rozwojowy. 39-latek usłyszał już zarzuty oszustwa i kradzieży. Sprawcy za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w  areszcie.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony