Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ku przestrodze - broń palna zawsze może być niebezpieczna

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z Przysuchy ustalają okoliczności postrzelenia 5-latka z wiatrówki. Prawdopodobnie do wystrzału doprowadził zaciekawiony bronią jego 7-letni kolega. Raniony w rękę chłopiec trafił pod opiekę lekarzy.

W niedzielne popołudnie policjanci zostali powiadomieni przez lekarza dyżurnego pogotowia, że trafił do nich 5-letni chłopiec z raną postrzałową lewej dłoni. Szybko okazało się, że ranę spowodował wystrzał z broni śrutowej.

Dotychczasowe ustalenia funkcjonariuszy z Przysuchy wskazują, że do nieszczęśliwego wypadku doszło w domu chłopca, gdy bawił się z 7-letnim kolegą. Prawdopodobnie, kiedy jego ojciec  pozostawił na chwilę bez odpowiedniego nadzoru wiatrówkę, starszy chłopiec zaciekawiony bronią nacisnął spust, a śrut ranił 5-latka. Na szczęście po opatrzeniu przez lekarza wrócił on do domu.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego zdarzenia, także to czy ta konkretna wiatrówka musiała  podlegać rejestracji. Materiały zostaną przedłożone w prokuraturze celem oceny prawno-karnej i ewentualnej odpowiedzialności właściciela broni.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony