Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podróbkami odzieży sportowej

Data publikacji 24.03.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę, która na jednym z bazarów oferowała do sprzedaży rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 sztuk odzieży sportowej, a straty legalnych producentów to ponad 35 tys. złotych. Za czyn, o który jest podejrzana, odpowie teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 23-letnią kobietę, podejrzaną o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Uwagę policjantów zwróciła kobieta handlująca na jednym z miejskich targowisk, która oferowała do sprzedaży odzież sportową. Policjanci podczas kontroli stoiska ustalili, że towar wystawiony do sprzedaży ma bezprawnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe renomowanych światowych firm. Handlująca na swoim nielegalnie działającym stoisku oferowała m. in. bluzy, spodnie dresowe oraz koszulki.

Policjanci zabezpieczyli ponad 300 sztuk odzieży pochodzącej z nielegalnego źródła. Wstępne ustalenia wskazują, że straty jakie ponieśli legalni producenci to ponad 35 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawy.

Za wprowadzanie do obrotu wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony