Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z podrabianiem pieniędzy

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z Białegostoku zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o podrabianie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Dwóch z nich decyzją sądu zostało już tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy w procederze tym brały udział także inne osoby.

W miniony czwartek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 42 do 50 lat, którzy płacili podrobionymi przez jednego z nich banknotami 100-złotowymi. Jak się okazało, 49-latek wpadł na pomysł, by domowymi sposobami stworzyć sobie dodatkową gotówkę. Zeskanował oryginalny banknot, a następnie przy pomocy zwykłej drukarki wydrukował ich 17. Każdy miał identyczny numer serii, taki jak zeskanowany oryginał.

„Setkami”, podczas wspólnego spożywania alkoholu, 49-latek podzielił się ze swoimi trzema kolegami, wtajemniczając ich w pochodzenie banknotów. Jednak to nie zniechęciło ich do płacenia podrobioną gotówką. Wpadli, gdy jeden z nich, 50-latek, próbował taką „setką” zapłacić w sklepie spożywczym.

Jak wskazują wstępne informacje mężczyźni zdążyli wprowadzić do obiegu trzy takie banknoty, płacąc nimi za zakupy. Dwaj z nich, 45 i 49-latek, decyzją sądu zostali w ubiegłą sobotę tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Teraz policjanci ustalają, czy w procederze tym brały udział także inne osoby oraz ile w sumie takich banknotów mogło zostać wprowadzonych do obiegu. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony