Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy. Odpowiedzą m.in. za kradzieże paliwa z TIR-ów

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z powiatu milickiego zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy mają na swoim koncie głównie kradzieże paliwa z samochodów ciężarowych, a także włamania do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Sąd zastosował już wobec dwóch z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu od pewnego czasu prowadzili działania mające na celu zatrzymanie osób podejrzanych o włamania do zbiorników paliwa w samochodach ciężarowych i kradzieże oleju napędowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy obserwowali TIR-y zaparkowane w ustronnych i mało uczęszczanych miejscach, a następnie - uszkadzając zabezpieczenia wlewów paliwa - kradli ze zbiorników olej napędowy, przelewając go do plastikowych baniaków.

Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce w nocy z 19 na 20 marca 2014 roku. Do kradzieży doszło w pobliżu jednego z parków na terenie Milicza – ze zbiornika zaparkowanego tam TIR-a złodzieje skradli wtedy 125 litrów oleju napędowego oraz 13 pasów napinających, powodując starty o łącznej wartości blisko 1,3 złotych.

Policjanci, analizując zebrany w sprawie materiał dowodowy, wytypowali osoby podejrzane o ten czyn, a następnie podjęli działania operacyjne, w trakcie których zatrzymali łącznie 5 mieszkańców powiatu milickiego w wieku od 20 do 30 lat.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni kradli nie tylko paliwo z TIR-ów, ale także popełnili kilka innych przestępstw, m.in. włamywali się do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padła pilarkę do drewna, koła samochodowe, prostownik oraz paliwo. Łącznie mienie o wartości ponad 4 tys. złotych.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tych przestępstw. Nie wykluczają, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny w ostatnim czasie.

Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego sąd zastosował już wobec dwóch z zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, pozostali mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

Za przestępstwa, o które są podejrzani, zatrzymanym może grozić teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.56 MB)

Powrót na górę strony