Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 25.03.2014

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zlikwidowali dziuplę samochodową, do której mogły trafiać pojazdy pochodzące z kradzieży. Na prywatnej posesji w gminie Kałuszyn, w garażu, odnaleziono karoserię seata leona, skradzionego wcześniej w Warszawie. Zabezpieczono też części i akcesoria samochodowe, których pochodzenie będzie jeszcze sprawdzane i weryfikowane. Zarzut paserstwa samochodu pochodzącego z kradzieży usłyszał 48-letni Robert M., 26-letni Dariusz O. i 36-letnia Agnieszka S. Teraz grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Mińscy kryminalni od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem położenia dziupli samochodowej, do której mogły trafiać kradzione samochody. Jeden z tropów prowadził do gminy Kałuszyn. Tam właśnie na jednej z prywatnej posesji mogły być ukrywane „trefne” auta.

Policjanci postanowili sprawdzić i przeszukać posesję. Podejrzenia potwierdziły się, kiedy w garażu na posesji odnaleziono częściowo zdemontowaną karoserię seata leona. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że samochód ten skradziono wcześniej w Warszawie.

Auto zabezpieczono, a do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby podejrzane o paserstwo samochodu, czyli ukrycie pochodzącego z kradzieży samochodu. Zarzut takiej właśnie treści usłyszał 48-letni Robert M. z Otwocka oraz mieszkańcy gminy Kałuszyn: 26-letni Dariusz O. i 36-letnia Agnieszka S.

Na wniosek prokuratury i policji, miński sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące Roberta M. Wobec pozostałej dwójki podejrzanych zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony