Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez drogówkę z kontrabandą

Data publikacji 25.03.2014

Siemianowiccy policjanci, wspólnie z katowickimi celnikami, odkryli i zabezpieczyli ponad 4300 paczek papierosów bez akcyzy oraz blisko 1300 butelek alkoholu nielegalnego pochodzenia. Właściciel towaru wpadł w ręce stróżów prawa podczas kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Grożą mu kara grzywny i nawet 3 lata więzienia.

Do zatrzymania 43-letniego katowiczanina doszło podczas kontroli drogowej na ul. Mysłowickiej. Policjanci z drogówki odkryli w samochodzie 43-latka 1 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Sprawą zajęli się śledczy z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i katowiccy celnicy, którzy w toku dalszych działań, w mieszkaniu mężczyzny, znaleźli m.in. 4334 paczki papierosów i 205 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, a także 1280 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Policjanci oszacowali, że gdyby zabezpieczone przez nich artykuły trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby blisko 370 tysięcy złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego.

Zatrzymany 43-latek odpowie za przestępstwo skarbowe. Grożą mu grzywna i nawet 3 lata więzienia.

Zabezpieczone w czasie akcji policyjnej wyroby tytoniowe i alkoholowe trafią do magazynu katowickiego urzędu celnego. Alkohol zostanie dodatkowo poddany badaniom laboratoryjnym.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony