Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ - przemyt narkotyków wart 4 mln zł

Data publikacji 25.03.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na autostradzie A-2 zatrzymali kuriera, który ukrył w samochodzie narkotyki o łącznej wartości około 4 mln zł. Obywatel Litwy odpowie za przewóz znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na autostradzie A-2 samochód osobowy marki Toyota Avensis, którym podróżował 39-letni obywatel Litwy. Podczas kontroli okazało się, że zatrzymany przez policjantów mężczyzna ukrył w podłodze swego auta pakunki zawierające znaczną ilość narkotyków. W torbach owiniętych w czarną folię znajdowało się łącznie 16,4 kg metaamfetaminy, 2 tys. porcji LSD oraz 3,5 kg (około 11 tys. sztuk) tabletek Extasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez Policję środków odurzających to około 4 mln. złotych.

Jak wstępnie potwierdzili funkcjonariusze CBŚ, zatrzymany mężczyzna podróżował z Holandii. Po przejeździe przez teren Niemiec, w Świecku w woj. lubuskim, pokonał granicę naszego kraju. Aktualnie trwają czynności związane z ustaleniem docelowego miejsca przemytu zabezpieczonych narkotyków.

39-letni Remigius B. usłyszał już zarzut przewozu wbrew przepisom ustawy znacznej ilości środków odurzających. Po przeprowadzeniu czynności przez nadzorującą postępowanie Prokuraturę Rejonową w Słubicach, decyzją sądu Litwin został aresztowany na trzy miesiące. Podejrzanemu o przemyt grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Film CBŚ - przemyt narkotyków wart 4 mln zł

Pobierz plik CBŚ - przemyt narkotyków wart 4 mln zł (format mp4 - rozmiar 8.02 MB)

Powrót na górę strony