Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty paserstwa

Data publikacji 25.03.2014

Małopolscy policjanci zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy poruszali się autami skradzionymi w Wiedniu. Obaj zatrzymani byli już wielokrotnie notowani i karani. Usłyszeli zarzuty paserstwa i zniszczenia mienia. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, że przez teren województwa małopolskiego przejeżdżają najprawdopodobniej dwa samochody osobowe marki "Audi", które zostały skradzione w Wiedniu. Natychmiast przystąpiono do lokalizacji samochodów - funkcjonariusze odnaleźli oba samochody na bocznej drodze w podkrakowskim Kryspinowie. Na widok policyjnych radiowozów złodzieje porzucili jeden z samochodów, a drugim rozpoczęli ucieczkę. W miejscowości Jeziorzany obaj sprawcy porzucili auto, podpalając je i podjęli dalszą ucieczkę pieszo.  Po kilku minutach zostali zatrzymani w szuwarach nad brzegiem Wisły.

Obaj zatrzymani  byli już wielokrotnie notowani i karani: 29-letni mieszkaniec Skawiny za kradzieże samochodów, natomiast 33-letni mieszkaniec Krakowa - za handel narkotykami. Obaj usłyszeli zarzuty paserstwa i zniszczenia mienia. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Policjanci podejrzewają że obaj sprawcy mogą mieć związek z kradzieżami samochodów na terenie Austrii oraz  Krakowa.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony