Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za podejrzanym o handel agregatami z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 25.03.2014

Małopolscy policjanci, po pościgu, zatrzymali obywatela Włoch podejrzanego o próbę sprzedaży agregatów prądotwórczych z podrobionymi znakami towarowymi. Mężczyzna oferował rzekomo markowe urządzenia za kwotę wielokrotnie niższą niż ich rynkowa wartość. Wkrótce stanie przed sądem.

21 marca br. około 12:00 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Brzezinki dotyczące mężczyzny zaczepiającego osoby na parkingu przed jednym z marketów i proponującego do sprzedaży agregaty prądotwórcze renomowanej marki.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie zauważyli, że kierowca samochodu marki Renault na widok radiowozu pospiesznie odjeżdża z parkingu i nie reaguje na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. W związku z tym zaczęli ścigać renault równocześnie przekazując informację pozostałym patrolom o podejrzanym zachowaniu kierowcy i drodze jego ucieczki. Kilkanaście minut później pojazd został zatrzymany przez inny patrol w miejscowości Włosienica. Jak się okazało, za kierownicą siedział 45 – letni obywatel Włoch, a na tylnym siedzeniu policjanci odnaleźli dwa agregaty prądotwórcze.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji, natomiast urządzenia zostały zabezpieczone w policyjnym depozycie. Policjanci ustalili, że mężczyzna chciał sprzedać te urządzenia jako markowe za kwotę wielokrotnie niższą niż ich rynkowa wartość.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony