Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debiut na scenie

Data publikacji 25.03.2014

Edyta Podkowa z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu zagrała jedną z głównych ról w spektaklu Teatru Resursa „Byłem przez cztery miesiące w Amsterdamie". W ubiegły piątek odbyła się premiera przedstawienia.

„Byłem przez cztery miesiące w Amsterdamie" - to spektakl o polskiej emigracji zarobkowej. Powstał na podstawie dwóch tekstów Grzegorza Bartosa i sztuki "Londyn 24 grudnia" Marka Modzelewskiego o Polakach pracujących w Anglii. Spektakl ma w sobie również fragmenty sztuki Teresy Opoki "Bestseller". - To tragikomedia o naszych rodakach, którzy pracują za granicą, kombinują, kochają się, zdradzają, bawią się - opowiada Robert Stępniewski, reżyser spektaklu. Na scenie wystąpiło 12 osób, głównie amatorów. Wśród nich była Edyta Podkowa z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu, która zagrała Annę- polska emigrantkę z Londynu.

- Teatr od zawsze był moją pasją- mówi Edyta- wielokrotnie brałam udział w konkursach recytatorskich, zawsze ciągnęło mnie na scenę. Od jakiegoś czasu szukałam warsztatów teatralnych, więc kiedy znalazłam propozycję takowych w Resursie Obywatelskiej nie wahałam się. 

Edyta Podkowa na co dzień w Wydziale Komunikacji Społecznej zajmuje się badaniami społecznymi i monitorowaniem mierników strategii KWP zs. w Radomiu.

Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu mogą wybrać się na niego do Resursy Obywatelskiej 4 kwietnia, o godz. 18:00. Wstęp wolny.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony